Exports of ammonium sulfate

سولفات آمونیوم بیشتر به عنوان کود مصنوعی برای خاک های قلیایی استفاده می شود. هنگامی که به خاک مرطوب وارد می شود، یون آمونیوم آزاد می شود. این مقدار کمی اسید ایجاد می کند که تعادل pH خاک را کاهش می دهد. همچنین به نیتروژن کمک می کند که به رشد گیاه کمک می کند.

سولفات آمونیوم به عنوان یک محصول جانبی از جریان فرآیند اکسیداسیون و جریان واکنش بازآرایی تولید می شود. سولفات آمونیوم مصنوعی از ترکیب آمونیاک بی آب و اسید سولفوریک در یک راکتور تولید می شود.

سولفات آمونیوم مصارف زیادی دارند، شرکت های مواد غذایی معمولاً سولفات آمونیوم را به عنوان نرم کننده خمیر به محصولات نان اضافه می کنند. همچنین جزئی در پودر کپسول آتش نشانی و مواد ضد شعله است. و اهداف زیادی در صنایع شیمیایی، خمیر چوب، نساجی و داروسازی دارد.

قیمت سولفات آمونیوم صادراتی

سولفات آمونیوم کود ازته پر مصرفی است که امروزه به جای کود اوره در کشاورزی برای پرورش گیاهان و محصولات باغی و زراعی مورد استفاده قرار میگیرد. قیمت سولفات آمونیوم صادراتی با توجه یه نوسانات زیاد آ در عرصه کودهای شیمیایی متفاوت بوده است.

از جمله عوامی که بر قیمت کود سولفات آمونیوم تاثیرگذار هستند عبارتند از:

نوع سولفات آمونیوم مانند سولفات آمونیوم کریستاله، سولفات آمونیوم پودری، سولفات آمونیوم گرانوله

وزن بسته بندی، جامبوبک و کیسه های ۵۰ کیلوگرمی

نوع برند تولید شده

مرغوبیت کالا

حلالیت در آب

میزان ازت و گوگرد

زمان صادرات

شرکت صادر کننده

شرکت تولید کننده

محل تحویل

قیمت ارز

و … تاثیرگذار می باشد.

 

برای اینکه قیمت سولفات آمونیوم مناسب به دست مردم قرار بگیرد،  باید تولید کنندگان راهکارهایی را برای تولید مقرون به صرفه این محصول در نظر بگیرند.  با این حال خرید این محصول به صورت بدون واسطه مقرون به صرفه می باشد، و برای صرفه اقتصادی مناسب تر،  بهتر است عرضه و خرید سولفات آمونیوم به صورت عمده و کیلویی  با شرط مرغوبیت کالا باشد.

مجوزات لازم جهت صادرات انواع کود شیمیایی در ایران

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[جمع: 0 میانگین: 0]

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما