آخرین خبرها

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد+ خرید از کارخانه گوگرد

 انواع کود گوگرد و کلوخه  ارزان شد. با توجه به محدودیت صادرات و افزایش عرضه، قیمت گوگرد پودری مش ۲۰۰، گوگرد بنتونیت دار ۷۵درصد کاهش یافته است. پس قبل خرید گوگرد از شرکت پردیس کود قیمت اصلی کود گوگرد را جویا شوید.

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد یکی از سوالاتی است که همه کشاورزان و عمده فروشان کود و سم می خواهند در مورد آن بدانند.

کود گوگردی به عنوان یک ماده بسیار مهم و حیاتی برای تغذیه بسیاری از گیاهان و همچنین مزارع مختلف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد و نقش آن در تامین مایحتاج گیاهان مختلف بسیار بیشتر از فسفر است.

جهت خرید کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد کلیک کنید.

انواع کودهای گوگردی

انواع کود گوگردی درجه یک که در کارخانه های مختلف تولید می شود یکی از بی نظیر ترین انواع گوگرد هستند که محبوبیت بالایی در بین کشاورزان دارند همینطور از نظر ارزش غذایی برای خاک در سطح بالایی قرار دارد.

با ما باشید در ادامه مقاله تا با انواع کود گوگرد بیشتر آشنا شودید.

کود سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم را می توان با سایر کودهای دانه ای مخلوط کرد، اما باید مراقب بود که ماهیت فیزیکی سولفات آمونیوم یکنواخت ماندن مخلوط را تضمین کند.

سولفات آمونیوم در انواع مختلف تولید که از دیگر محصولات این نوع می توان به سولفات آمونیوم دانه شکری، سولفات آمونیوم کریستاله، سولفات آمونیوم گرانوله اشاره کرد.

کود سولفات پتاسیم

فرمول کود ۰-۰-۵۰-۱۸ و فرمول های دیگر برای این کود موجود است. این کود برای حبوبات و یونجه که پتاسیم و گوگرد مورد نیاز است مناسب است.

کود سوپر فسفات ساده (SSP)

کود سوپر فسفات ساده معمولی حاوی ۸.۸ درصد فسفر، ۱۱ درصد S و ۱۹ درصد کلسیم است و به صورت کود دانه ای است که در تمام بخش های کشاورزی قابل استفاده است.

این کود را می توان با کودهای دیگر به جز کودهای اوره و دی آمونیوم فسفات ترکیب کرد.

علاوه بر این، به راحتی می توان آن را برای مدت طولانی بدون رطوبت نگهداری کرد. وجود گوگرد و کلسیم در این کود می تواند به حفظ ساختار خاک کمک کند.

تیوسولفات آمونیوم

به دلیل حلالیت و سازگاری با یون های مختلف، منبع مهمی از گوگرد برای استفاده در کودهای مایع است.تیوسولفات آمونیوم گرید کود به شکل تجاری در محلول آبی ۶۰ درصد با سنجش (۱۲-۰-۰-۲۶) می باشد.

این کود با محلول ها یا سوسپانسیون های حاوی فسفات های خنثی تا کمی اسیدی و همچنین با محلول های آمونیاک مایع سازگار است. بنابراین، طیف گسترده ای از فرمولاسیون های N-S، N-P-S و N-P-K-S با استفاده از این ماده امکان پذیر است. تیوسولفات آمونیوم را می توان مستقیماً به صورت قطره ای، بارانی یا آبیاری سطحی اعمال کرد.

تیوسولفات پتاسیم و کلسیم

این ترکیب برای محصولات زراعی و شرایطی که علاوه بر کودهای گوگردی به پتاسیم و کلسیم نیاز دارند استفاده می شود، این کودها با روش های مورد استفاده در محلول های کودی نیز سازگاری خوبی دارند. این کودهای مایع شفاف برای کاربرد مستقیم یا اختلاط مناسب هستند.

سولفات آمونیوم فسفات

رایج ترین گرید سنجش کود سولفات آمونیوم است که دارای ۱۶% S است. این کود گوگردی از حدود ۴۰% فسفات مونوآمونیم و ۶۰% سولفات آمونیوم تشکیل شده است.

دومی حاوی اوره کمی است. آنها با چندین فرآیند از جمله واکنش مخلوط اسید فسفریک و اسید سولفوریک با آمونیاک تولید می شوند.

کاربرد مستقیم  کود سولفات آمونیوم برای محصولات علوفه ای، به ویژه حبوبات، در بسیاری از کشورها انجام می شود. همچنین برای استفاده منظم بر روی دانه های کلزای کوچک محبوب است.

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

نحوه استفاده از انواع کودهای گوگردی

همانطور که گفته شد کودهای گوگردی انواع مختلفی دارند. برخی از انواع کودهای گوگردی را می توان در حین آبیاری حل کرد و به خاک مورد نظر اضافه کرد.

سولفات پتاسیم در خاک مورد نظر واکنش خنثی ایجاد می کند و تغییری در PH خاک مورد نظر ایجاد نمی کند.

همچنین سولفات معمولی حدود ۱۲ درصد گوگرد دارد و می تواند نقش بسیار مهمی در تامین گوگرد گیاهان و درختان مطلوب داشته باشد،

با توجه به اینکه هوا تامین کننده مقدار زیادی نیتروژن مورد نیاز گیاهان مطلوب است.

درجه کمبود گوگرد هشت به یک در هوا این تا زمانی است که نسبت نیتروژن به گوگرد خاک مورد نظر به هیچ وجه رعایت نشود.

زیرا نسبت نیتروژن به گوگرد در گیاهان ۱۴ به یک یا ۱۷ به یک است. همچنین حلالیت کود گوگردی به ترکیب کود گوگردی مورد نظر بستگی دارد.

سولفات پتاسیم و همچنین سولفات آمونیوم از انواع مختلف کودهای گوگردی محلول هستند.

و همچنین قابلیت تزریق به خاک مورد نظر را قبل از کاشت محصول یا پس از کاشت محصول دارند البته باید بگویم که گوگرد پودری این قابلیت را ندارد.

مزایا و معایب کود گوگردی

با افزودن مقدار مناسب کودهای گوگردی به خاک، می توان از تجمع نیترات در زمین های کشاورزی جلوگیری کرد و باعث رشد بهتر و بیشتر گیاهان و درختان شد.

این کود کمک زیادی به سلامت محیط زیست و افزایش فتوسنتز در گیاهان می کند. این کودها آب را در خاک جذب کرده و مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

با افزودن کود گوگردی به خاک می توان PH خاک را بالا برد و از رشد و گسترش قارچ ها و باکتری ها جلوگیری کرد.

استفاده از این کود منبع غذایی بسیار غنی و مفیدی برای گیاهان است و می تواند گل های معطر و زیبا و میوه های رنگارنگ و براق تولید کند.

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

خواص کود گوگرد برای درختان

کودهای گوگردی بیشترین تأثیر را روی درختان دارند.این کود می تواند با غنی سازی خاک و تامین مواد مغذی مورد نیاز درختان به رشد بهتر و بیشتر درختان کمک کند

در ضمن اگر از این کود به درستی و در زمان مناسب استفاده کنید میوه هایی با طعم عالی و رنگ بسیار جذاب خواهید داشت.

معمولا بهترین زمان برای افزودن این کود به خاک زمانی است که درختان در حال شکوفه دادن هستند.

نقش کود گوگردی در کنترل آفات

کود گوگردی یکی از بزرگترین کاربردها برای کنترل آفات و قارچ ها است. به همین دلیل بسیاری از کشاورزان حرفه ای از این کود برای از بین بردن آفات و حشرات مزاحم و جلوگیری از آسیب به درختان استفاده می کنند.

همچنین برای سهولت استفاده از کودهای گوگردی می توانید مقداری از این کود را به آب اضافه کنید و از آن برای آبیاری گیاهان و درختان استفاده کنید. به این ترتیب کود به راحتی به خاک اضافه می شود.

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

بهترین زمان استفاده از کود گوگردی

استفاده از این کود زمان مشخصی برای افزایش اثربخشی آن دارد. بهترین زمان استفاده از این کود پس از آماده شدن کامل زمین است.

برای این کار ابتدا کود را روی زمین بپاشید و با پنجه خاک را بچرخانید تا کود به خوبی در ریشه ها نفوذ کند.

سپس ۷ روز صبر کنید و هر از چند گاهی خاک را آبیاری کنید تا کود به خوبی ته نشین شود.

در حالی که استفاده از کودهای ارگانیک می تواند فواید زیادی برای گیاهان و درختان شما داشته باشد؛

اما در صورت استفاده بی رویه می تواند به آنها آسیب برساند.

بنابراین برای جلوگیری از مضرات این کود، بهتر است از این محصول در زمان مناسب و کافی استفاده شود.

راهنمای انتخاب کود گوگردی

کودهای گوگردی معمولاً در انواع گوگرد معدنی، گوگرد تصفیه شده، گوگرد پودری، گوگرد مایع، گوگرد پالایشگاهی، گوگرد گرانول و گوگرد بنتونیت دار تولید و به فروش می رسند.

انتخاب نوع گوگرد بستگی به گیاه و خاک شما دارد. بنابراین در نظر داشته باشید که هنگام خرید گوگرد ابتدا باید نوع خاک و نوع گیاه خود را بررسی و ارزیابی کنید.

کودهای گوگردی انواع مختلفی دارند و هر کدام از مواد مختلفی تهیه و تولید می شوند.

این کود دارای کیفیت های متفاوتی است و هر کدام می توانند به نوعی روی خاک تاثیر بگذارند.

در نتیجه هزینه کود گوگردی به عوامل مختلفی از جمله مواد مورد استفاده در تولید آن، کیفیت کود، ساختار و موارد دیگر بستگی دارد.

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد

برای این که به قیمت نهایی کود گوگرد ۲۵کیلویی مشهد درجه یک امروز دست یابید بهترین است آن را از مراکز معتبر خریداری نمایید.

چرا که این مراکز به عنوان اولین ارائه دهنده اصلی با بهترین قیمت آن را به فروش می رسانند.

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد با توجه به میزان کیفیت مشخص می نمایند و هر چه کیفیت آن بالاتر باشد با نرخ بالاتر انجام می گیرد.

فروش بی واسطه این امکان را به وجود آورده است که مشتری بهترین انتخاب را داشته باشد.

پس برای خرید و اطلاعات بیشتر از طریق شماره های تماس با کارشناسان فروش در ارتباط باشید و خریدی رضایت بخش را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *