آخرین خبرها

قیمت کود گوگرد + مزایا و معایب کود گوگرد برای سیب زمینی

قیمت کود گوگرد | یکی از کودهای بسیار پرکاربرد در صنایع کشاورزی کود گوگرد است که برای کاهش PH خاک نیز استفاده می شود و دارای قیمتهای مختلفی است.

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از گوگرد آلی برای کشاورزی همراه با سایر عناصر باعث افزایش عملکرد خاک و سایر عناصر می شود زیرا گوگرد آلی دارای سه ترکیب مختلف از عناصر است.

خواص کود گوگرد برای سیب زمینی

سیب زمینی در بسیاری از مناطق کشت می شود و یکی از پرمصرف ترین محصولات کشاورزی است

بنابراین خرید گوگرد مایع ارگانیک از شرکت کود گوگرد مشهد تقاضای بالایی برای این محصول دارد.

می توان گفت یکی از مهمترین اثرات گوگرد آلی افزایش حداقل ۵۰ درصدی بهره وری محصول است.

برای افزایش بهره وری محصول می توانید از کودهای زیادی استفاده کنید اما کیفیت و طعم محصول نیز مهم است.

هدف آن افزایش بهره وری با حفظ تمامی خواص محصول و کیفیت آن است.

برای بسیاری از محصولات مانند سیب زمینی، ظاهر محصول خود بیانگر کیفیت محصول است.

قیمت کود گوگرد

خرید گوگرد پودری برای سیب زمینی

هر آفت می تواند در آب و هوا و زمان خاصی ظاهر شود یا هر سال یک آفت محصول شما را تهدید کند.

به عنوان مثال آفتی که به مدت یک سال در مزارع سیب زمینی شهر همدان تاثیر می گذارد ممکن است در منطقه سمیرم وجود نداشته باشد.

یکی از آفات سیب زمینی که در زمانی که محصول هنوز برداشت نشده ظاهر می شود موارد زیر است.

  • سوسک برگ خوار
  •  کرم سیمی
  • مرگ گیاه
  • بیماری گال

این بیماری ها به دلایل خاصی ظاهر می شوند، مثلاً دلمه به دلیل کمبود گوگرد در خاک ظاهر می شود.

یا سوسک برگ خوار در زمستان در خاک پنهان می شود و با گرم شدن هوا بیرون می آید.

یکی از راه های ضد عفونی خاک برای از بین بردن آفات و قارچ ها استفاده از کود گوگرد می باشد.

برای داشتن یک محصول خوب و باکیفیت باید بدانیم که محصول برای رشد و تولید بیشتر به چه چیزهایی نیاز دارد.

سیب زمینی برای رشد بهتر به نیتروژن، فسفر و پتاسیم نیاز دارد و این سه عنصر نقش بیشتری دارند.

سیب زمینی رشد می کند و رشد می کند. موضوع قابل تامل، جذب این مواد توسط گیاه است که در برخی مناطق به دلیل تنوع خاک و PH بالای خاک، گیاه نمی تواند مواد معدنی را جذب کند.

قیمت کود گوگرد

علائم بیماری دلمه سیب زمینی

کمبود گوگرد سیب زمینی و بیماری دلمه یک بیماری شایع غده ای است که در هر جایی که سیب زمینی رشد می کند یافت می شود.

علائم بیماری دلمه لکه های قهوه ای تیره روی سیب زمینی است که ممکن است اندازه آنها افزایش یابد.

این ضایعات ممکن است تنها قسمت کوچکی از سطح غده را درگیر کند یا کل غده را بپوشاند.

گاهی اوقات قطعات ورید به حلقه های متحدالمرکز تقسیم می شوند.

بیماری دلمه توسط باکتری هایی مانند ارگانیسم ایجاد می شود که در واقع فصل زمستان سیب زمینی است.

این ارگانیسم به طور قطع می تواند در خاک های قلیایی زنده بماند، اما در خاک های بسیار اسیدی نسبتا کمتر است، همچنین می تواند با ضربه بر غده های بذر، آب و باد به گیاه منتقل شود.

ارگانیسم در کود تازه پراکنده می شود و می تواند از دستگاه گوارش حیوان عبور کند.

قیمت کود گوگرد

علائم گال در سیب زمینی

بیماری دلمه می تواند از طریق الیاف ساقه، از طریق زخم ها و همچنین از طریق پوست غده های جوان وارد گیاه شود. علاوه بر سیب زمینی، محصولات دیگری مانند چغندر قند، تربچه، شلغم، هویج و سیب زمینی زرد نیز می توانند به این بیماری مبتلا شوند.

اقدامات کنترلی زیر در برابر زخم بسیار مؤثر است، اگرچه در بیشتر موارد ترکیبی از این تکنیک ها مورد نیاز است.

مبارزه با گال در سیب زمینی

امکان تولید بذر سیب زمینی عاری از بیماری و انواع مختلف مقاوم وجود دارد. توصیه می کنیم از نوع پوست آهو استفاده کنید زیرا در برابر بیماری مقاوم تر هستند.

تناوب زراعی ریشه با کاشت در مکان های متناوب برای کاهش بیماری

بیماری دلمه در خاک های خشک و قلیایی بسیار شایع است، می توانید با افزودن گوگرد مایع pH خاک را کاهش دهید. این بیماری معمولا در خاک هایی با سطح pH کمتر از ۵ بروز می کند.۲ کنترل و سرکوب شده است. کیت های ارزان و ساده ای برای آزمایش خاک اغلب برای بررسی PH خاک موجود است.

کاشت گیاهان پوششی مانند خردل، کلزا، یونجه قبل از کاشت سیب زمینی به کاهش عفونت کمک می کند.

آبیاری مناسب قبل از رشد غده تاثیر بسزایی در عفونت های رایج دلمه دارد و باید آن را به مدت ۲ تا ۶ هفته در خاک مرطوب نگه دارید. این تکنیک بسیار موثر است زیرا خاک هایی با رطوبت بالا می توانند رشد باکتری های جمع شده در سطح سیب زمینی را کاهش دهند.

اثرات و فواید کود گوگردی

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد کود گوگرد در سه زمینه مهم میوه دهی، اصلاح شیمیایی خاک و مبارزه با آفات بر سیب زمینی تاثیر دارد که اکنون این اثرات را بهتر بیان می کنیم.

گوگرد ارگانیک آنزیم های پروتئین ساز گیاه را تحریک می کند. برای محصولی مانند سیب زمینی که محتوای پروتئین بالایی دارد، در خود محصول ذخیره می شود و به کیفیت آن کمک می کند. البته کنار مصرف پتاسیم و فسفر

گوگرد به طور طبیعی بهترین اصلاح کننده خاک از نظر شیمیایی است، می تواند املاح مزاحم مانند آهک، نمک و بازها را برای جذب عناصر کاهش دهد. بنابراین عناصری مانند فسفر، آهن، روی و منگنز به راحتی جذب می شوند.

به طور طبیعی آفاتی مانند شته ها، کنه ها، حشرات را دفع می کند و بیماری های قارچی را هم در خاک و هم در محیط بیرونی برای سیب زمینی کنترل می کند و تا حد زیادی در کاهش سموم نقش دارد.

این امر باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر بارهای گرما و سرما می شود.

مواد آلی موجود در گوگرد تاثیر بسیار خوبی در احیای خاک و افزایش فعالیت میکروارگانیسم های آن دارد. خاک مولد خوب خاکی است که فعالیت میکروارگانیسم ها زیاد باشد و مواد آلی یکی از گزینه های اصلی برای این امر می باشد.

گوگرد باعث افزایش حفظ و نگهداری محصول می شود.

محلول پاشی با گوگرد مایع آلی برای دفع آفات باید قبل از رسیدن آفات انجام شود. که می تواند تا پایان دوره رشد با آن مبارزه کند.

قیمت کود گوگرد

نحوه استفاده از گوگرد مایع روی سیب زمینی

گوگرد مایع را می توان به هر دو روش معمولی روی سیب زمینی اعمال کرد، یعنی. محلول پاشی و آبیاری چون به خوبی در آب حل می شود و سریع واکنش نشان می دهد.

اگر قصد دارید برای آبیاری از آن استفاده کنید ۲۰ لیتر در هکتار کافی است.شما ۱۰۰ لیتر آب و ۰.۵ لیتر گوگرد را محاسبه می کنید.زمان استفاده اول است (قبل از گلدهی و مرحله دوم پس از گلدهی و مرحله سوم ۲۰ روز قبل از برداشت) محصول.

پیشگیری از بیماری های مختلف سیب زمینی

رعایت تنوع و دوره رشد سه ساله به پیشگیری از بیماری های مختلف در سیب زمینی کمک می کند.اما مشکل اصلی غده یا دانه اصلی سیب زمینی است که می کارید. این غدد باید در سلامت کامل باشند.

علاوه بر این، گاهی اوقات ممکن است گوگرد کافی در خاک یا هوای ناحیه ای که در حال رشد هستید وجود داشته باشد تا در دسترس گیاه قرار گیرد. در این صورت محصول شما نیازی به گوگرد نخواهد داشت.

اما مشکل اینجاست که کمبود گوگرد در آنالیز خاک به خوبی خود را نشان نمی دهد و اگر این کمبود در خاک وجود داشته باشد، متوجه خواهید شد که چه زمانی با تمام تلاش و هزینه یک فصل کاشت کامل را از دست داده اید.

به خاطر داشته باشید که پیشگیری همیشه بهتر و آسان تر از درمان است.

قیمت کود گوگرد

قیمت کود گوگرد ۲۵کیلویی

همانطور که در مقالات قبل توضیحات زیادی درباره کود گوگرد کشاورزی داده شد متوجه شدید که کود گوگرد دارای نوعهای بسیار زیادی است و بسیاری از افراد برایشان این سوال پیش می آید که قیمت این کود گوگرد چند است؟ و از کجا می توان آن را تهیه کرد؟ که در ابتدا باید گفت بسته به نوعها نرخ آن نیز متفاوت است.

عوامل زیادی می تواند بر روی قیمت کود گوگرد و سایر گوگردها مثل کود گوگرد میکرونیزه و کود گوگرد بنتونیت دار تاثیر گذار باشد به عنوان مثال نوع آسیاب آن و بسته بندی می تواند قیمت آن را تغییر دهد.

اگر شما قصد خرید عمده را دارید باید به نکات مهمی اهمیت دهید به دلیل اینکه کود گوگرد محبوبیت زیادی در بین کشاورزان دارد شرکتهای زیادی نیز آن را تولید می کنند ولی در نهایت باید آن را از تامین کننده ای تهیه کنید که از نظر کیفیت به آن اطمینان داشته باشید همچنین تامین کننده بتواند کود گوگرد را در هر اندازه و بسته بندی که شما سفارش می دهید در هر زمان برایتان تامین کند.

جهت استعلام قیمت کود گوگرد با بخش فروش شرکت بازرگانی تولیدی پردیس کود در مشهد در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *