آخرین خبرها

واردات مستقیم و فروش کلرو پتاس حفاری نفت و گاز

کلروپتاس حفاری چاه نفت و گاز د بازار به نامهای مانند پتاسیم کلراید | پتاسیم کلرید | کلرو پتاس | کلرور پتاسیم | کلرید پتاسیم شناخته می شوند که دارای ترکیب شیمیایی KCL می باشد که این ماده شیمیایی دارای کاربرد بالا در عملیات گل و سیال حفاری، سیال تعمیر و تکمیل چاه مورد استفاده در صنعت نفت و گاز می باشد.

نقش کلرید پتاسیم در حفاری چاه، نفت و گاز باعث بالا رفتن وزن افزا و بازدارندگی شیلها و رس ها میگردد.

کلرو پتاس حفاری در صنعت به دو نوع سفید رنگ و صورتی رنگ عرضه میگردد. که نوع صورتی رنگ آن از کشور ازبکستان وارد ایران میگردد، کود کلرید پتاسیم ازبکستان دارای خلوص بسیار بالا در درصد پتاسیم و همچنین حلالیت ۱۰۰% در آب را دارد که یکی از بهترین نوع کلرورپتاس برای استفاده گل حفاری مصرف میگردد.

کلرورپتاس حفاری ماده نمکی است که از ترکیب پتاسیم و کل به وجود می آید این ماده به عنوان پتاس در بازار شناخته می شود. کلرید پتاسیم به صورت خالص به رنگ سفید یا بی رنگ شفاف است که ساختاری بلورین دارد. پتاس متفاوت بوده و به رنگ صورتی یا قرمز و رنگ سفید با توجه به استخراج از معادن و فرایند بهبود می ­باشد.

گل حفاری چیست؟

گل حفاری به مخلوطی از آب و رس اطلاق می‌گردد، که برای حمل مواد حفر شده در سیستم‌های حفاری، به سطح زمین از آن استفاده می‌شود. گل حفاری غیر از بالا آوردن تراشه‌های زمین کاربردهای دیگری نیز در ته چاه انجام می‌دهد، که عبارتند از خنک کردن و روان کردن مته. علت اینکه بجای آب از گل حفاری استفاده می‌شود این است که خرده سنگ‌های حفاری شده، دارای وزن مخصوص زیادی هستند و با اینکه گل بعلت سرعت زیاد آن‌ها را با خود بالا می‌آورد، ولی باید گرانروی گل بحدی باشد، که بتواند خرده سنگ‌ها را با سهولت و به سرعت، از چاه خارج نماید.

گلی که بدین ترتیب خرده سنگها را از چاه بیرون می‌کشد و بدرون صافی مخصوصی که شبیه غربال است هدایت می‌شود در آنجا خود گل از صافی عبور کرده اما خرده سنگها روی صافی باقی می‌مانند و گل پس از عبور از صافی در مخزنی جمع‌آوری و از آنجا مجدداً بداخل رشته حفاری تلمبه می‌شود. بدین ترتیب جریان دائمی گل از درون کاسه گردان به داخل رشته حفاری و سرمته و از آنجا به فضای بین رشته حفاری و چاه و تا صافی مخزن ادامه پیدا می‌کند.

گل حفاری باعث می‌شود ستون گل حفاری به دیوار چاه فشار آورد و مانع ریزش آن شود. به علاوه بدنه چاه را اندود کرده و منافذ آن را می‌گیرد و دیگر آنکه در مواقعی که مته در اعماق زیاد به لایه گاز یا نفت (در حفاری‌های نفت و گاز) می‌رسد ستون گل مانع می‌شود که گاز یا نفت از منافذ لایه مذکور که ممکن است فشار زیاد هم داشته باشد بروی چاه راه یابد. به همین جهت غلظت و وزن گل حفاری باید بیش از وزن آب و بحدی باشد که بتواند فشار لایه متخلخل مذکور را خنثی کند.

 

درباره‌ی براکوئي

حتما ببینید

خرید و فروش کود کلرور پتاسیم پودری به قیمت عمده

کود کلرور پتاسیم پودری، یکی از پرفروش ترین انواع کودها می‌باشد، که سرشار از پتاسیم سولفات است. کشاورزان قبل از کشت محصول، مقداری از این کود را بر روی خاک می‌پاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *