آخرین خبرها

فروش عمده کلرید پتاسیم صنعتی مخصوص کودسازی

امروز تقاضای کلرید پتاسیم صنعتی مورد مصرف در تهیه کودهای شیمیایی، بسیار گسترده و عمیق شده است. قیمت خرید وفروش این محصول دربازار بسیار متنوع می باشد.

در سطح جهانی دو روند عمده در صنعت کلرید پتاسیم در حال شکل گیری است و پس از تکامل در سال های آینده باعث افزایش قابل توجه تقاضا می گردد. این دو روند عبارتند از افزایش استفاده از کلریدپتاسیم در کاربرد های صنعتی و استفاده از کلریدپتاسیم برای تولید کود. کلریدپتاسیم در این صنایع کاربرد تجاری دارد.

کلرید پتاسیم صنعتی چیست؟

کلرید پتاسیم نوعی نمک است که از ترکیب کلر و پتاسیم تولید شده است این نوع کود بی بودبوده و دارای ظاهری کریستاله و پودری سفید رنگ دارد. که در صنایع زیادی به عنوان ماده اولیه بکار می رود. کلید پتاسیم به راحتی در آب حل میگردد و محلولی شفاف را به ما میدهد که طعم نمکی هم دارد.

کود KCL  به عنوان ماده اولیه برای تولید انواع کودهای کشاورزی سولوپتاس و نیترات پتاسیم و تولید گل حفاری چاه و در صنعت پزشکی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرد. که در ادامه مقاله به صورت مختصر توضیحات لازم خواهیم داد.

کلرید پتاسیم صنعتی

روش های تهیه کلرید پتاسیم

در سال ۱۸۰۷ پتاسیم توسط شخصی به نام humphry davy کشف شد. پتاسیم کلرید نوعی نمک است که از پتاسیم و عالوژن کلر به دست می آید. سنگ معدن مورد نظر از معادن استخراج شده و در فرآیند تغلیظ و فرآوری قرار میگیرد تا ناخالصی آن جدا گردد. و در نهایت پتاسیم کلرید به دست می آید.

برای تولید پتاسیم کلرید با کیفیت معمولا از دو روش خشک و تر برای تولید بهره میگیرند عبارتند از:

فرآیند تولید خشک کلرید پتاسیم

 • خردایش
 • جداسازی دوغاب حاوی ماده معدنی
 • جداسازی نمک دوگانه
 • جداسازی کلرید پتاسیم از ترکیب دو نمک
 • خشک کردن
 • دانه بندی

سنگ معدن حاوی نمک کلرید پتاسیم به همراه مواد نامحلول با روش‌های حرارتی و یا توسط آسیاب کردن یا خرد کردن به اندازه کوچک خرد می‌گردد و سپس با اضافه کردن آب، دوغاب حاوی نمک‌های کلرید پتاسیم و کلرید سدیم توسط رسوب سازی با حرارت و یا توسط هوا جدا می‌شود. در مرحله بعد کلرید پتاسیم می‌بایست از کلرید سدیم جدا گردد که با این فرآیند با استفاده از روش‌های جداسازی الکترواستاتیکی یا جداسازی مغناطیسی صورت می‌گیرد. بازیابی این روش حدود %۵۰ است.

فرآیند تولید تر کلرید پتاسیم

 • خردایش
 • جداسازی دوغاب
 • جداسازی نمک های دوگانه
 • جداسازی کرور پتاسیم
 • خشک کردن
 • دانه بندی

در این فرآیند قبل از خرد کردن سنگ معدن به آن آب اضافه می‌گردد و دوغابی از ماده معدنی درست می‌شود و سپس ماده معدنی تحت خردایش قرار می‌گیرد. ماده معدنی مخلوط با آب توسط سنگ شکن و یا آسیاب خرد و سپس جداسازی دوغاب به صورت جداسازی حرارتی یا رسوب سازی انجام می پذیرد. میزان بازیابی این روش حدود %۹۰ است.

کلرید پتاسیم صنعتی

شکل های کود کلرید پتاسیم در بازار

 1. گرانول: حدود %۷۰ از کل پتاسیم کلراید تولیدی به صورت مخلوطی از توده خشک مصرف می‌شود.
 2.  استاندارد: این نوع به صورت سوسپانسیون در کودهای شیمیایی استفاده می‌شود.
 3. محلول: در کودهای محلول استفاده می‌شود.

کاربرد کلرید پتاسیم صنعتی به صورت کلی

حفاری چاه: ماده شیمیایی کلرید پتاسیم صنعتی سفید و صورتی از جمله مواد شیمیایی معمول در صنعت حفاری چاه نفت است که استفاده از آن به دلایلی همچون قیمت پایین و دسترسی راحت، سازگاری با مواد افزودنی مایعات حفاری، تثبیت خاک رس حساس به آب و انحلال سریع، استفاده از آن بسیار رایج است.

صنایع کشاورزی: کودهای پتاسیم بعد از نیتروژن و فسفر، سومین کود از نظر مصرف هستند. عرضه پتاسیم، بیشتر بصورت پتاس و کانی‌های پتاسیم‌دار، کانه‌ها و محصولات فرآوری شده به صورت کودهای آماده برای مصرف و کودهای ترکیبی صورت می‌گیرد.
آلیاژ: آلیاژ سدیم و پتاسیم به دلیل توانایی بالای انتقال حرارت به عنوان محیط انتقال حرارتی استفاده می‌شود.
صنایع غذایی: از نیترات پتاسیم به عنوان افزودنی نگهدارنده موادغذایی به ویژه فرآورده های گوشتی استفاده می شود.
صنایع داروسازی: نمک‌های پتاسیم به صورت خوراکی یا تزریقی در مواردی که پتاسیم بدن کم می‌شود، تجویز می‌گردد.

کلرید پتاسیم صنعتی

کلرید پتاسیم در تهیه کود کشاورزی

کلرید پتاسیم به دلیل داشتن درصد زیاد پتاسیم یکی از بهترین نوع مواد اولیه در صنعت غذا و دارو کشاورزی و غیره می باشد. به همین دلیل یکی از بهترین نوع کودهای پتاسیمی محسوب می شود تولید کنندگان کود کشاورزی از جمله تولید کننده سولفات پتاسیم و نیترات پتاسیم برای اینکه به تولید با کیفیت و با حاشیه سود خوب بسند از ماده اولیه درجه یک باسد برای تولید خود بهره بگیرد و بهترین نوع ماده اولیه برای تهیه این کود ها کود کلرید پتاسیم صنعتی درجه یک می باشد.

شرکت پردیس کود با واردات مستقیم کود کلرید پتاسیم ازبکستان آن را وارد کارخانه در مشهد نموده و با تصفیه چند مرحله ای آن را تبدیل به کود کلرید پتاسیم سفید درجه یک جهت انواع کاربرها می نمایید که پرفروش ترین نوع کلرید پتاسیم صنعتی هم برای تولید کود کشاورزی کود سازی مورد مصرف قرار میگیرد و هم برای گل حفاری چاه های نفت و گاز.

جهت خرید مستقیم کود کلرید پتاسیم صنعتی سفید و صورتی صادراتی و داخلی با مجموعه بزرگ پردیس کود در ارتباط باشید. شرکت ما با ارائه مستقیم انواع کودهای کشاورزی وارداتی و تولید خود شرکت توانسه رضایت مشتریان خود را در سراسر اکشور و همچنین خارج از کشور جلب نماید.

چنانچه از تاجران و فروشندگان عمده کود کلرید پتاسیم با کیفیت با حاشیه سود خوب هستید همین حالا جهت استعلام قیمت و خرید و فروش این محصول با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *