آخرین خبرها

کود گوگرد میکرونیزه کشاورزی با بهترین قیمت

کود گوگرد میکرونیزه کشاورزی یکی از کودهای است که برای تامین نیاز گیاه و انواع کشت های کشاورزی و همینطور از بین بردن هر گونه آفات و ضد عفونی کردن خاک مزارع و باغات استفاده می شود.

انتخاب یک کود عالی برای محصولات کشاورزی یکی از مهمترین و ضروری ترین تغذیه برای داشتن یک گیاه و محصول خوب می باشد.
قیمت گوگرد پودری کشاورزی به میزان و نوع و بسته بندی آن و مقدارد دانه بندی و خلوص آن بستگس دارد، که در کل دارای قیمت مناسبی می باشد به همین دلیل خریداران زیادی از آن استفاده می کنند.

کود گوگرد میکرونیزه کشاورزی

شناخت کود گوگرد

یکی از موارد داشتن گیاهی سالم و خوب و همچنین بازده عالی نیاز به مراقبت و رسیدگی ویژه ای دارد. که مراقبت از گیاهات با توجه به نوع کشت و درخت متفاوت می باشد که برای هر گیاه اقدامات خاص آن را باید انجام داد.

زیرا برا داشتن یک محصول خوب باید مدت زمان و مصرف آب، میزان تغذیه درست گیاه و مقابله با انواع آفات و حشرات بررسی نمود. و با توجه به آن محصول مورد نظر رو تهیه و استفاده کرد.

یکی ار عناصر اصلی در طبیعت کود گوگرد می باشد که با نام اختصاری S نمایش داده می شود که گوگرد به شکل های مختلفی در خاک و هوا موجود است که از تجزیه مواد آلی سولفات توسط موجودات زنده به وجود می آید.

گوگرد باعث کاهش PH پی اچ خاک می شود شاید برای شما هم سوال باشد که PH خاک چیست؟ آیا گوگرد باعث کاهش PH خاک می شود؟ چه نوع گوگردی برای محصولات کشاورزی مناسب است؟ در ادامه به این مطلب خواهیم پرداخت:

PH پی اچ خاک چیست؟

پی اچ PH یعنی کاهش خاصیت قلیایی خاکها و مزارع  افزایش خاصیت اسیدی خاک می باشد. که یکی از عوامل مهم در کاهش شوری خاک است را می توان کود گوگرد نامید. کود گوگرد باعث پایین آمدن PH خاک های آهکی و شور می شود.

یکی از مزایای مهم کود گوگرد حلالیت آن است که عناصری مانند آهن، فسفر، و روی افزایش داده و از عولمل بیماری زای قارچی نظیر سفیدک زدن برگ درختان و گیاهان جلوگیری می نماید.

کاربرد مهم و ضروری کود گوگرد باعث پایین آمدن PH خاک شده که دسترسی گیاه را برای تغذیه بهتر از عناصر در خاک را راحتتر می نماید.

کود گوگرد میکرونیزه کشاورزی

گوگرد میکرونیزه چیست؟

کود گوگرد میکرونیزه کشاورزی یک نوع از انواع گوگرد کشاورزی می باشد که براساس نوع دانه بندی تقیم بندی می شود که ذرات بسیار ریزی تشکیل می گردد. آن دو نوع عبارتند از:

 • گوگرد مش ۲۰۰
 • گوگرد مش ۱۵۰

که تفاوت این نوع گوگرد میکرونیزه کشاورزی به اندازه ذرات آن می باشد. که هرچقدر کود گوگرد دارای مش بالاتری باشد بهتر نوع گوگرد برای مصرف کشاورزی می باشد.

گوگرد میکرونیزه با مش ۲۰۰ دارای قابلیت بالای در جذب گیاه را دارد زیرا کود گوگرد میکرونیزه کشاورزی فوق پودری بوده و راحت در آب حل شده و از نازلهای کود پاش عبور می کندو باعث بهبود، کیفیت محصولات کشاورزی و باغات میشود.

کود گوگرد پودری کشاورزی طی فراید خالص سازی گازی، از هیدروژن سولفوره جدا شده و به شکل مذاب در آمده سپس قالب گیری شده و طی فرآیند سرد شده و با استفاده از ماشین آلات خرد شده و به شکل کلوخه ها یی در آمده و سپس با تجهیزات مناسب تبدیل به پودر میکرونیزه برای مصرف راحتتر می شود.

کود گوگرد میکرونیزه کشاورزی

خواص گوگرد میکرونیزه

 • گوگرد میکرونیزه به دلیل خاصیت بالای ضد عفونی که دارد باعث قارچکشی میشود.
 • کاهش PH پی اچ خاک برای خاک ها و زمین های کشاورزی مفید می باشد
 • از بین بردن نابهنجاری های خاک

طریقه مصرف گوگرد در کشاورزی

 • در مزارع و زمین های کشاورزی قبل از کاشت ۳۰۰ الی ۴.. کیلو گرم در هر هکتار
 • در باغا ها به صورت چالکود به ازای هر درخت ۱ کیلو گرم در اوایل بهار در سایه انداز درختان استفاده می شود.
 • در محصولات گلخانه و گدان ها به ازای هر بوته گیاه ۱۵  گرم و در باغچه به ازای هر متر مربع ۲۵ گرم

نکته: استفاده از هر نوع کود کشاورزی برای اصلاح و تقویت هرچه بهتر زمین کشاورزی بهتر است براساس آزمون خاک و زیر نظر کارشناس کشاورزی منطقه انجام شود.

 زمان مصرف گوگرد میکرونیزه

برای مبازه با سفیدک سطحی برگها گیاهان و درختان بخصوص درخت انگود در یه مرحله انجام می شود:

 1. درختانی که دارای برگ های جوان ۴ تا ۱۰ برگ داشته باشند. حدود ۱۵ کیلو گرم در هر هکتار
 2. در زمان گلدهی درختان و گیاهان به مقدار ۳۰کیلو گرم در هر هکتار
 3. و در محله سوم زمانی که میوه رشد می کند و ظاهر میگردد که حدود ۴۵ کیلوگرم در هر هکتار می باشد.

باید توجه داشت گوگرد پاشی را بعد از هر باران باید تکرارد کرد تا نتیجه بهتری داشته باشد.

کود گوگرد میکرونیزه کشاورزی

قیمت گوگرد میکرونیزه کشاورزی

در مورد قیمت انواع گوگرد کشاورزی اگر بخواهیم بحث کنیم گستره وسیعی مد نظر است که تفاوت بین آن ها را به وضوح مشاهده می کنیم. لازم به ذکر است که قیمت خرید گوگرد میکرونیزه کشاورزی با قیمت تولید شان متفاوت است که دلیل این امر وجود واسطه هایی است که در معاملات وجود دارد و قیمت تولید را به نفع خود افزایش می دهند.

در روند قیمت گذاری پارامتر های بسیاری موثر است که از این موارد می توان به برند تولید کننده، دانه بندی گوگرد، خلوص گوگرد، روش فروش، ایرانی وخارجی بودن آن ها پرداخت که سبب افزایش و کاهش نرخ محصولات می شود.

به منظور رفاه حال مشتریان لیستی از قیمت خرید آماده می شود که می تواند انتخاب را برای خریداران بسیار آسان کند تا در زمان کوتاهی انتخاب خود را انجام دهند.

در مراکز فروش انواع کود کشاورزی هم قیمت های هر برند بر اساس کیفیت، بازار پسندی و رقبا ارائه می شود.
در نتیجه به ندرت در یک مرکز می توان اکثر و یا همه برند ها را یافت. در مرکز پردیس کود هم لیست قیمت برخی برند ها را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا راحتتر بتوانند محصول مورد نظر را انتخاب کرده و خریداری نمایند.
اما لیست قیمت روز را باید در زمانی که قصد خرید دارید از واحد فروش استعلام بگیرید. زیرا تمام قیمتهای محصولات با توجه به نوسانات بازار و نوع آن متفاوت می باشد.

کود گوگرد میکرونیزه کشاورزی

بهترین گوگرد میکرونیزه کشاورزی

باید بگویم بهترین نوع کود گوگرد برای کشاورزی گوگردی است که دارای خلوص ۹۹.۹۹% درصد باشد، یعنی به نوعی دارای خلوص ۱۰۰ درصد گوگرد بدون داشتن مواد افزودنی دیگر همچون بنتونیت باشد.
گوگرد میکرونیزه که از نوع پودری و فوق پودری بوده که به راحتی در آب حل شده و جذب گیاه می شود. که دارای رنگ زرد بوده است.

توصیه ما به تمامی کشاورزان استفاده از گوگرد گازی می باشد که بهترین نوع گوگرد میکرونیزه با مش ۲۰۰ و خلوص بالاست.

درباره‌ی براکوئي

حتما ببینید

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد+ خرید از کارخانه گوگرد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد یکی از سوالاتی است که همه کشاورزان و عمده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *