آخرین خبرها

کارخانه تولید کود کلرور پتاسیم پودری

کارخانه های زیادی نیستند در ایران که به تولید کود کود کلرور پتاسیم پودری می پردازند پس شما به راحتی می توانید با یک جستجوی ساده با سایتهای کارخانه های کود کلرید پتاسیم ارتباط بگیرد.

تولید کنندگان کود کلرور پتاس پودری را در انواع و اقسام متفاوتی تولید می نماید که در بازار می توانید انواع آنان را ببینید.

سولفات پتاسیم مانند اکثر کودهای پتاسیمی است، از این طریق می توان آن را در انواع مختلف اندازه و اشکال مختلف ذرات فرآوری کرد تا نیازهای مختلف بازار را برآورده کند.

به طور معمول به شکل زیر در بازار موجود می باشدکه عبارتند از:

  1. کلرور پتاسیم پودری
  2. کلرو پتاسیم گرانوله
  3. کلرور پتاس صورتی کریستاله

در حالی که پودر سولفات پتاسیم تحویل سریع مواد مغذی را فراهم می کند، رسیدگی و حمل و نقل آن دشوار است و معمولاً هنگام استفاده از آن بادگیر می شود.

به همین دلیل، غالباً مطلوب است که کلرید پتاسیم را در یکی از اشکال زیر جمع کنید.

کود کلرور پتاسیم پودری

کود کلرور پتاسیم پودری گرانوله

گرانول های تراکم با استفاده از یک کمپرسور رول تولید می شوند، که در آن سولفات پتاسیم به یک ورق فشرده می شود و سپس به درون دانه های اندازه دلخواه شکسته می شود.

این روش باعث می شود سولفات پتاسیم با گرد و غبار کاهش یافته بسیار آسان تر شود، اما دارای لبه های لبه دار است که مستعد شکستن گرد و غبار هستند.

گرانولهای تولید شده در این فرایند از بالاترین کیفیت برخوردار هستند و کمترین میزان گرد و غبار و به طور معمول بیشترین میزان جریان پذیری را دارند.

در حالی که موریات پتاس (که به کلرید پتاسیم نیز معروف است) رایج ترین کود پتاسیم است و به عنوان منبع عالی پتاسیم و کلرید خدمت می کند، برای کلیه محصولات کشاورزی مناسب نیستند.

همانطور که بسیاری در حال کشف هستند، SOP نه تنها عملکرد و کیفیت محصول را بهبود می بخشد، بلکه تعدادی از مزایای آن را نیز ارائه می دهد:

کلریدهای کاهش یافته کلرید جزء قابل توجهی از MOP را تشکیل می دهد. اگرچه این مورد برای برخی محصولات زراعی ترجیح داده می شود،

اما برای بعضی دیگر که به کلریدها حساس هستند مانند بعضی از میوه ها، سبزیجات و پسته می تواند آسیب برساند.

بسیاری از محصولات حساس به کلرید در رده با ارزش بالا قرار می گیرند، بنابراین بهینه سازی کیفیت و عملکرد بسیار مهم است.

علاوه براین، اگر MOP به خاکهایی که قبلاً دارای کلریدهای سرشار هستند، اضافه شود، می تواند سمیت ایجاد کند.

هنگام کار با محصولات حساس به کلرید یا خاکهای غنی از کلرید، یک راه حل بهینه ارائه می دهد، زیرا از نظر کلرید قابل ملاحظه ای کم است.

کود کلرور پتاسیم پودری

فرمول شیمیایی کود کلرور پتاسیم پودری

ساختار شیمیایی کلرور پتاسیم به شکل نمک است. که به طور سنتی، کلرید پتاسیم که در آن KCl با اسید سولفوریک واکنش داده می شود تا K2SO4 را انجام دهد.

اگرچه این روش کارایی دارد، اما ترکیب مورد نظر را به عنوان محصول جانبی تولید می کند. محصول اصلی حاصل از فرآیند HCl است.

این فرایند شامل ابتدا یک واکنش گرمازدگی بین کلرید پتاسیم (KCl) و اسید سولفوریک (H2SO4) و سپس یک واکنش درون گرمی بین کلرید پتاسیم (KCl) و بیسولفات پتاسیم (KHSO4) برای تولید HCl و K2SO4 است.

K2SO4 حاصل در یک کولر دوار خنک می شود و ممکن است بعداً به فرم محصول مورد نظر برسد.

کود کلرور پتاسیم پودری

خرید آسان کود کلرور پتاسیم پودری

خرید آسان کود کلرور پتاسیم پودری از شرکت تولید کننده نیاز به شناخت برندها و امکان تامین مالی و داشتن اعتبار کافی است.

با توجه به گستردگی تولید کودهای کشاورزی بخصوص کلرور پتاسیم و کاربردهای مختلف آنها نیاز به شناخت دقیق و آشنایی با ویژگی های کاربردی  آنها نیز خواهد داشت.

بدون شک ارزانترین شیوه خرید و سفارش مستقیم این محصولات با قیمت رقابتی مراجعه به مراکز نمایندگی آنلاین است اما بهترین و معتبرترین آنها کدامند؟

بهترین روش همیشه روشی است، که مشتری از خرید محصول با کیفیت از تولید کننده و یا وارد کننده آن به صورت مستقیم انجام گیرد. که علاوه بر خرید آسان از کیفیت و جنس و همچنین قیمت آن هم خیالش راحت باشد.

قیمت کود کلرور پتاسیم با توجه به تکنولوژی بکار رفته در تولید آن همواره متغیر است.

البته ویژگی های آن و درصد محلول بودن آن و خالص بودنش نیز نقش مهمی در تعیین قیمت هر مدل از این این کود را دارند. از دیگر موارد تاثیرگذار در قیمت خرید  کود کلرور پتاس عبارتند از:

  • جنس
  • هزینه های تولیدی و مواد اولیه
  • روش بکار رفته در تولید
  • درصد محلول بودن در آب
  • قیمت روز انواع کلرور پتاس داخل
  • واردات کلرید پتاسیم از کشورهای دیگر
  • نوسانات بازار ارز و هزینه های وارداتی

برای خرید آسان کلرور پتاسیم با قیمت رقابتی، اطلاع از نوسانات بازار و استعلام قیمت ها، سفارش آنلاین و مستقیم انواع کودهای کشاورزی می توانید با نمایندگان فروش و مشاوران این مرکز در ارتباط باشید.

درباره‌ی براکوئي

حتما ببینید

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد+ خرید از کارخانه گوگرد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد یکی از سوالاتی است که همه کشاورزان و عمده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *