آخرین خبرها

قیمت کود پلیت مرغی غنی شده بردو

کود پلیت مرغی غنی شده، منبع مهمی از مواد مغذی در کشاورزی است. کود پلیت مرغی غنی شده می‌تواند منبع قابل توجه و مهم مواد مغذی را که برای تولید محصولات زراعی در مناطقی از کشور که به کشت انواع محصولات کشاورزی می‌پردازند، باشد.

استفاده از کود مرغی در اراضی زراعی از یک سو به عنوان یک وسیله سازگار با محیط زیست، برای دفع زباله و از سوی دیگر به عنوان یک منبع با ارزش از مواد مغذی گیاهی برای حفظ یا احیای باروری خاک مهم می‌باشد.

کود پلیت مرغی غنی شده

کود مرغی ارگانیک در بازار

بستر مرغ بلافاصله پس از خارج شدن از خانه های مرغ و پس از انبار شدن برای مدت طولانی یا بعد از طی کردن فرآیند کمپوست، به زمین های زراعی وارد می‌شود. ولی آیا کود خام مرغی برای زمین های کشاورزی انتخاب درستی است؟ آیا باید کود مرغی را به صورت خام برای زمین کشاورزی استفاده کرد؟ معایب استفاده کود فله یا همان پرک چیست؟

شیوه های کشاورزی برای رسیدگی به بستر مرغ در بین مزارع و همچنین در بین محصولات اقتصادی که در یک مزرعه فردی پرورش می‌یابند، بسیار متفاوت است. تمیز کردن بستر مرغ همیشه با در دسترس بودن زمین کشاورزی یا با شرایط مناسب زمینی که امکان بهره برداری از تجهیزات یا جذب مواد مغذی مطلوب را فراهم می‌نماید، همزمان نیست. بنابراین باید ذخیره سازی موقت تأمین شود تا شرایط مناسب برای استفاده مستقیم در زمین و یا تا زمانی که بسترها مورد نیاز کمپوست یا گرمای بیشتری پردازش شوند، فراهم شود.

نکته قابل توجه، بستر مرغ یک محصول زباله ناهمگن با ترکیب متغیر و تفاوت در خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژیکی است که می‌تواند در زمان ذخیره سازی و سایر عوامل تأثیر بگذارد. علاوه بر کمپوست، عملیات حرارتی با گرمای خشک بعد از غنی سازی یا بدون غنی سازی یکی از متداول ترین روش ها برای از بین بردن پاتوژن های احتمالی موجود در بستر مرغ است.

به همین منظور برای بهتر شدن کیفیت کود مرغی خام آن را در کارخانه های تولید کود پلیت مرغی غنی، سازی نموده و تبدیل به بهترین نوع کود پلیت مرغی غنی شده می‌نمایند.

کود پلت مرغی غنی شده

کود پلیت مرغی غنی شده

همانطور که می دانید، کود مرغی، مدفوع مرغ است که به عنوان کود آلی برای خاک های کم ازت مورد استفاده قرار می‌گیرد. از بین کل کودهای دامی، بیشترین مقدار ازت، فسفر و پتاسیم را دارد. کود مرغ برای استفاده راحت تر به عنوان کود پلیت شده می‌شود. این محصول ممکن است فسفر، پتاسیم یا نیتروژن اضافی داشته باشد.

شرایط نگهداری بهینه برای کود مرغ، شامل نگهداری آن در یک منطقه پوشیده است. سپس در فرآیند تولید، آن را با استفاده از دستگا های خشکن، خشک کرده و با اضافه کردن ریز مغذی ها با توجه به آنالیز، آن را تبدیل به کود پلیت مرغی غنی شده می‌نمایند.

کود پلیت مرغی غنی شده

کود پلیت مرغی غنی شده بردو

کود مرغ حاوی نیتروژن بالا، مقدار مناسبی از پتاسیم، فسفر و مواد مغذی متعادل می‌باشد. همین امر باعث می‌شود که بیشترین ماده مغذی در بین انواع دام و مرغ طیور باشد. با این حال،اگر به طور مناسب کمپوست نشود، کود مرغ نیز برای محصولات زراعی و گیاهان خطرناک می‌باشد. زیرا می‌تواند به ریشه ها آسیب برساند.

مدیریت صحیح کود مرغ که از حداکثر  ارزش اقتصادی، مزایای اجتماعی و اثرات زیست محیطی، را می‌تواند در بر داشته باشد. کود مرغی خوشبختانه، به عنوان منبع خوبی از مواد آلی برای مزارع و زمین های کشاورزی می‌باشد. به همین منظور کارخانه های زیادی به تولید کود مرغی با ارزش بالا اقتصادی پرداخته‌اند.

کود پلیت مرغی غنی شده بردو یکی از کود های با ارزش مرغی است که در فرآیند تولید در کارخانه بردو مشهد با ارزش غذایی بالا برای خاک و گیاهان و درختان تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

کارخانه کود پلیت مرغی بردو با تنظیم پارامترها، میزان رطوبت، سرعت چرخش، هوادهی و دما و دستگاه های مجهز پلیت های با شکل تقریباً استوانه ای شکل را تولید می‌کنند. این پلیت سازی با یک مرحله درمانی دیگر از جمله خشک کردن و بهداشت انجام می‌شود.

خواص توزیع توسط یک تست مقاومت و با تجزیه و تحلیل، شکل پلیت مشخص می‌شود. این کار در چارچوب قوانین و آزمایش های کودی، با تأمین اعتبار اتحادیه وزارت بهداشت دامپزشکی انجام می‌شود. کود پلیت مرغی غنی شده بردو تنها کود پلیت شده مرغی در شرق کشور است که دارای گواهی پروانه دامپزشکی می‌باشد.

کود پلیت مرغی غنی شده

قیمت عمده کود پلیت مرغی غنی شده باکیفیت

با توجه به موارد ذکر شده در مقاله فوق به این نتیجه رسیدیم که کود مرغی ارگانیک، غنی شده و طبیعی برای کشاورزی بسیار با اهمیت می‌باشد. در نتیجه در افزایش بازده ای محصولات کشاورزی می‌تواند نقض مهمی را داشته باشد.

استفاده درست از کود پلیت مرغی غنی شده می‌تواند روند رشد را در محصولات کشاورزی بیشتر نماید. همچنین با داشتن گوگرد باعث از بین رفتن بیماری ها و قارچ ها در گیاهان شود. با توجه به اینکه امروزه کود مرغی به عنوان یک کود با ارزش شناخته شده است، کارخانه های زیادی در کشور به تولید کود مرغی پلیت شده با قیمت های مناسب به بازار عرضه نموده‌اند.

قیمت عمده کود پلیت مرغی غنی شده نسبت به قیمتهای جزئی و فله آن مقرون به صرفه تر می‌باشد. باید بگوییم عوامل مختلفی در قیمت کود پلیت مرغی می‌توانند تاثیر گذار باشند که عبارتند از:

  1. کارخانه تولید کننده کود پلیت مرغی
  2. نوع کود مرغی
  3. روش خرید و فروش کود پلت مرغی
  4. نوع بسته بندی کود مرغی پلیت شده
  5. شرکت های توزیع کننده کود پلیت مرغی غنی شده

کود پلیت مرغی غنی شده

خرید آنلاین کود پلیت مرغی غنی شده

توزیع کود پلیت مرغی غنی شده به صورت آنلاین این سالها مورد توجه بسیاری از خریداران عمده و جزئی کود کشاورزی قرار گرفته است. یکی از مزایای خرید کود پلیت مرغی به صورت آنلاین این است که کشاورزان در هرجایی از ایران می‌توانند کود مرغی پلیت شده خود را بدون دغدغه از اصل بودن آن و همچنین حمل و نقل با قیمت مناسب از کارخانه تولید کننده آن خریداری نمایند.

سایتهای عرضه کود کشاورزی هر کارخانه‌ای با توجه به زمان توزیع کود خود، تخفیفات ویژه ای برای خریداران با درصدی عالی ارائه می‌دهند. سایت کارخانه تولید کننده کود پلیت مرغی بردو هم از این امر مستثنا نبوده و برای خریداران شهرستانی شرایط فروش ویژه ای در نظر گرفته است که بدون واسطه با هزینه ارسال کم، خرید راحتتری را داشته باشند.

چنانچه شما هم از جمله کسانی هستید که قصد خرید کود پلیت مرغی غنی شده را دارید و در مورد محصول و مزایای آن می‌خواهید اطلاعاتی کسب نمایید، حتما با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا با مشاوره رایگان بتوانند خرید لذت بخش را برای شما به وجود آورند.

کود پلیت مرغی غنی شده

درباره‌ی براکوئي

حتما ببینید

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد+ خرید از کارخانه گوگرد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد یکی از سوالاتی است که همه کشاورزان و عمده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *