آخرین خبرها

قیمت کود پلیت مرغی ارگانیک ۲۵ کیلوگرم در کرمان

قیمت کود پلیت مرغی غنی شده در بسته بندی کیسه‌ای با وزن ۲۵ کیلویی در کرمان چقدر است؟ آیا کود پلیت مرغی غنی شده را می‌توان زیر قیمت بازار خریداری نمود؟

کود پلیت مرغی یکی از کودهای آلی و ارگانیک با مصرف بسیار بالا برای تمام محصولات کشاورزی و باغی می‌باشد.

کود مرغی ارگانیک

کود مرغ، مدفوع مرغ هایی است که به عنوان کود آلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به خصوص برای خاک هایی که از نظر نیتروژن کم هستند. کود مرغی از بین کل کودهای حیوانی بیشترین مقدار ازت، فسفر و پتاسیم را دارد.

کود مرغ گاهی اوقات برای استفاده به عنوان کود گلوله یا همان پلیت می‌شود و این محصول ممکن است فسفر، پتاسیم یا نیتروژن بیشتری به آن اضافه شود. شرایط بهینه برای کود مرغ شامل نگهداری آن در یک منطقه پوشیده و مایع آن است، زیرا مقدار قابل توجهی ازت در ادرار وجود دارد.

کود مرغ تازه حاوی مواد عالی به مقدار مشخص هستند که عبارتند از:

 • ۰.۸٪ پتاسیم
 •  ۰.۵٪ فسفر
 •  ۱.۵٪ نیتروژن

به طور کلی یک مرغ ماهیانه تقریباً ۸ تا ۱۱ تن کود تولید می‌کند. کود مرغ را می‌توان برای ایجاد کود دهی انواع محصولات و درختان استفاده کرد.

کودهای دامی قرن ها به عنوان کودهای زراعی طبیعی استفاده می‌شده‌اند. به دلیل مقدار زیادی ازت، کود مرغی، از دیرباز به عنوان یکی از کودهای مطلوب شناخته شده‌اند. علاوه بر کود دادن به محصولات زراعی، کودهای شیمیایی همچنین سایر مواد مغذی اساسی گیاهان را تأمین می‌کنند و با افزودن ماده آلی به عنوان اصلاح خاک عمل می‌کنند.

کود مرغی به بهبود رطوبت خاک و احتباس مواد مغذی کمک می‌کند. ماندگاری مواد آلی با توجه به دما، زهکشی، بارندگی و سایر عوامل محیطی متفاوت خواهد بود.

میزان مصرف کود مرغی در هر هکتار

رایج ترین روش برای تعیین مقدار کود برای اضافه کردن هر هکتار عبارتند از:

 • در نظر گرفتن میزان نیتروژن کود و نیازهای نیتروژن گیاه است.
 • ترکیبات مواد مغذی معمولی کود مرغی که این مقادیر به طور متوسط می‌باشد. ترکیب واقعی مواد مغذی کود ممکن است بسته به نسبت کود به ماده بستر، مواد بستر (کود) و نوع مرغ متفاوت باشد.

توصیه های نیتروژن برای محصولات زراعی منتخب و میزان کود دامی مشخص شده و کود مرغی از نظر فسفر زیاد است.

در مناطقی که میزان فسفر بالایی دارند و به وسیله آزمایش خاک مشخص می شوند. یا در مناطقی که حرکت فسفر در خارج از منزل موجب نگرانی می‌شود.

(به عنوان مثال مناطقی با زهکشی ضعیف، شیب زیاد یا بدنه آب مجاور) فسفر به جای نیتروژن باید کود دامی را استفاده کرد.

میزان مصرف کود را می‌توان با مقایسه مقدار کل نیتروژن، فسفر و پتاسیم به عنوان یک نسبت ساده محاسبه کرد.

به عنوان مثال، با توجه به مقادیر ترکیبی مواد مغذی بستر مرغ گوشتی دارای درجه کود NPK 3-3-2 می‌باشد. توجه داشته باشید که تمام نیتروژن موجود در کود به یک شکل نخواهد بود.

مقداری ازت در کود مرغ به صورت آمونیوم (NH4-N) خواهد بود. حالت آمونیوم بی ثبات می‌باشد. بنابراین از بین رفتن این فرم نیتروژن به جو می‌رسد. شرایط محیطی مانند موارد ذیل تاثیرگذار می‌باشند که عبارتند از:

 • بارندگی
 • باد و نور خورشید
 • در دسترس بودن نیتروژن آلی، فسفر و پتاسیم

به همین دلیل، فرض کنید در طول سال اول نیتروژن موجود ۶۵٪ کل نیتروژن باشد و فسفر و پتاسیم موجود ۷۵٪ از کل مقادیر موجود به عنوان کود می‌باشد.

انواع کود مرغ بسته بندی شده

کود مرغی امروزه در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌گردد که عبارتند از:

 • کود پلیت مرغی در بسته بندی کیسه ای ۲۵ کیلوگرم
 • کود مرغی مایع در گالن
 • کود مرغی پودری
 • کود مرغی فله ( پرک )
 • کود مرغی گرانوله
 • کود مرغی غنی شده
 • کود مرغی فرآوری شده

چرا از کود پلیت مرغی استفاده کنیم؟

محصولات کود مرغی یکی از رایج ترین کودهای شیمیایی غیر شیمیایی موجود در بازار است.

کود مرغی منبع مفید نیتروژن می‌باشد. ماده اصلی غذایی که گیاهان برای رشد برگ سبز احتیاج دارند. همچنین حاوی مقادیر کمتری از مواد مغذی مهم دیگر است. با این حال کود مرغی در مقایسه با کودهای مصنوعی از نظر مواد مغذی کم می‌باشد و انتشار مواد مغذی آن کندتر است. برخی از آنها در دسترس نیستند تا زمانی که خاک در اواخر بهار و تابستان گرم شود. حتی اگر این محصول در اواخر زمستان یا اوایل بهار استفاده می‌شود.

تجزیه و تحلیل معمولی کود مرغی و خشک شده مرغ:

 • N  (نیتروژن) ۴٪
 • P  (فسفر) ۲٪
 • K  (پتاسیم) ۱٪

تجزیه و تحلیل معمولی :

 • N (نیتروژن) ۷٪
 • P (فسفر) ۷٪
 • K  (پتاسیم) ۷٪

محتوای مواد مغذی واقعی بسیار متغیر می‌باشد. N به عنوان نیتروژن آمونیوم، P به عنوان فسفر پنتوکسید، K به عنوان اکسید پتاسیم.

قیمت کود پلیت مرغی ارگانیک

قیمت کود پلیت مرغی برای کشاورزان و باغداران درخت پسته در کرمان از اهمیت ویژه ای برخوردار می‌باشد. زیرا در استان کرمان کود پلیت مرغی یکی از پر مصرف ترین نوع کود حیوانی برای کشاورزان و باغداران می‌باشد. یکی از خصوصیات با اهمیت در خرید یک کود پلت مرغی، خالص بودن و ارگانیک بودن کود و بسته بندی آن با وزن استاندارد ۲۵ کیلوگرم می‌باشد.

باید بگویم فروشگاه های زیادی در استان کرمان و همچنین شهرستان های آن مانند: رفسنجان، شهربابک، سیرجان، انار و جیرفت که به توزیع انواع کود در سراسر استان می‌پردازند. اما در این میان کشاورزان و باغداران همیشه ترجیح می‌دهند، کود پلیت مرغی را از کارخانه تولید کننده آن خریداری نمایند. چنانچه شما هم قصد خرید کود پلیت مرغی را از کارخانه دارید با ما در ارتباط باشید.

خرید کود پلیت مرغی ارگانیک ۲۵ کیلوگرم

کود مرغی اغلب توسط مراکز فروش به صورت خشک و پلیت فروخته می‌شود و یک کود غیر شیمیایی عالی می‌‎باشد. فرم های خشک، پلیت شده، گرانول و پودری از بستر مرغی خانگی تازه متمایز می‌باشد که بهترین استفاده کود پلیت مرغی است.

آیا خرید کود پلیت مرغی در کرمان به صورت عمده امکان پذیر است؟ باید بگویم شرکت پردیس کود، این امکان رو فراهم آورده تا کشاورزان و باغداران در هر نقطه ار کشور عزیرمان ایران، کود پلیت مرغی را بدون واسطه و مستقیم و با قیمت درب کارخانه زیر قیمت بازار تهیه نمایند. تمامی مشتریان جهت خرید کود پلیت مرغی و ثبت سفارش خود از طریق واحد فروش این شرکت اقدام نمایید.

درباره‌ی براکوئي

حتما ببینید

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد+ خرید از کارخانه گوگرد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد یکی از سوالاتی است که همه کشاورزان و عمده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *