آخرین خبرها

تولید کلی کود مرغی فرآوری شده

کود مرغی فرآوری شده اشاره به کودهای حیوانی ای دارد که دراثرایجاد تغیراتی بر روی آنها در کارخانه ها به شکل قابل استفاده درمی آید، نکته حائز اهمیت نحوه تولید آن می باشد که در ادامه آن را مورد بررسی قرارمی دهیم.

این کود ارگانیک با توجه به پایه دامی به خصوص مرغ که درتولید آن استفاده شده یک منبع آلی و ارزشمند برای خاک به حساب می آید، علاوه بر بالا بردن قدرت حاصلخیزی خاک وافزایش محصول، باعث می شود کیفیت موادغذایی تولید شده درمزارع کشاورزی که از این کود استفاده کرده باشند بالارود.

بد نیست بدانید اگر این کود را به روشی درست فرآوری کنند ارزش آن بالا تر می رود و حتی در قیمت نیز تاثیر بسزایی دارد کودمرغی فرآوری شده مواد غنی بسیارزیادی در خود دارد و مزیت های آن به شرح ذیل است.

  • افزایش محصول
  • سازگاربودن با محیط زیست و سلامتی انسان
  • هیچگونه مواد شیمیایی ومضرری در تولید آن به کار نرفته
  • چسبندگی خاک های رس را کاهش می دهد
  • فعالیت های بیولوژیکی و ph خاک را کاهش می دهد
  • بسیاری از ترکیبات مغذی و موثر مانند ازت، فسفر، پتاسیم و… را می توان درآن یافت
  • ارزش بیشتری در مقایسه با سایر کود های شیمیایی مصرفی دارد و تقریبا دارای۵۵% مواد آلی می باشد

کود مرغی فرآوری شده

فرایند تولید کود مرغی فرآوری شده

برای تولید کودمرغی فرآوری شده ابتدا کودهای خام و یا دیگر نمونه های آن را آزمایش کرده تا از عناصر موجود درآن اطلاع پیدا کنند سپس درکارخانه به وسیله دستگاه آسیاب کود را پودرمی کنند و درون دستگاه میکسر می ریزند و سایر مواد همچون هیومیک اسید،ازت، فسفر، آهن، مس، روی و منگنز و .. را به آن می افزایند.

پس از انجام این مراحل توسط دستگاه پلیت کودمرغی فرآوری شده را به شکل استوانه درمی آورند و داخل کوره خشک کن قرار می دهند تا تخم حشرات وعلف های هرز، یا دیگرعوامل بیماری زای درون آن از بین رود و به یک کود سالم استرلیزه و مغذی تبدیل شود.

عرضه کود مرغی فرآوری شده

عرضه کود مرغی فرآوری شده و قیمت آن با توجه به اینکه آیا به صورت معمولی فرآوری شده یا غنی سازی شده متفاوت می باشد درحال حاضرکود فرآوری غنی سازی شده یکی از بهترین نوع کودها دربازار های ایران بشمارمی رود، این نوع کود دربازار ایران جایگاه بسیار ویژه ای دریافت کرده و آن را برا کلیه ی امور کشاورزی به کار می برند.

درباره‌ی براکوئي

حتما ببینید

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد+ خرید از کارخانه گوگرد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد یکی از سوالاتی است که همه کشاورزان و عمده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *