توزیع مرغوب ترین کود گوگرد انگور با کیفیت

اغلب اوقات به دلیل عدم حاصل خیز بودن خاک و عدم غنی بودن آن از انواع املاح معدنی و هم چنین عدم تعادل PH خاک نیازمند کود های شیمیایی کشاورزی می شویم.

کود های بسیاری وجود دارند که با توجه به نیاز خاک و گیاه و هم چنین نوع گیاه مورد استفاده قرار می گیرند. مرغوب ترین کود گوگرد انگور با کیفیت از طریق شرکت پردیس کود با مناسب ترین قیمت توزیع و عرضه می شود.

عنصر گوگرد از جمله ۱۶ عنصر حیاتی و مورد نیاز گیاهان می باشد. کمبود گوگرد در گیاهان و درختان سبب توقف و یا کاهش تکثیر و رشد سلولی می شود. استفاده از کود گوگرد انگور سبب کاهش خاصیت قلیایی گیاه شده و به جذب عناصر دیگری مانند فسفر و آهن کمک می کند.

کود گوگرد انگور

آیا گوگرد پودری بهترین سم برای درختان انگور است؟

بیماری سفیدک یکی از مهم ترین بیماری ها در درختان انگور می باشد که یک نوع بیماری قارچی می باشد. درختانی که به این نوع بیماری مبتلا می شوند ضعیف بوده و انگور های با کیفیت پایینی را تولید می کنند.

برای درمان این نوع بیماری درختان انگور در تاکستان ها از سم کش ها و قارچ کش های مختلفی استفاده می شود. یکی از راه هایی که برای درمان سفیدک در تاکستان ها استفاده می شود استفاده از کود های گوگرد می باشد.

استفاده از این نوع کود به این صورت است که در هنگام جوانه زدن و ظهور برگ های در هر صد متر مربع در حدود ۱۵۰ گرم از آن استفاده می شود.

کود گوگرد انگور

برای جلوگیری از ریزش گل انگور باید چکار کرد؟

با شروع فصل بهار و شکوفه دهی یکی از دغدغه‌های اصلی باغداران و کشاورزان، ریزش گل و میوه‌های کوچک درختان میوه است. عوامل زیادی باعث ریزش گل و میوه چه در درختان می‌شود که این ریزش می‌تواند طبیعی باشد (که جای نگرانی نیست) و یا در اثر عواملی مانند آفات و بیماری‌ها، تغذیه‌ی نامناسب، شرایط نامساعد محیطی و… باشند که با تشخیص به‌موقع و دقیق علل و عوامل ریزش گل و میوه در درختان میوه می‌توان از ریزش‌های غیرطبیعی و کاهش عملکرد و کیفیت محصول جلوگیری کرد. در این مقاله به برخی از عوامل اصلی ریزش می‌پردازیم.

عوامل ریزش عبارتند از:

 • ریزش در اثر کمبود مواد غذایی
 • شرایط آب و هوایی نامساعد
 • جلوگیری از سرمازدگی
 • عدم رطوبت
 • سم‌پاشی نادرست
 • آسیب دیدن و خسارت ریشه
 • آفات و بیماری
 • علل طبیعی ریزش گل و قوره
 • گرده افشانی در درختان
 • هرس نکردن یا هرس‌های غیراصولی درختان و تاک انگور
 • عوامل ژنتیکی مانند ارقام حساس به ریزش
 • شرایط نامساعد محیطی در زمان گلدهی و تشکیل میوه‌ قوره

بطور طبیعی تمام درختان و تاک های انگور اقداام به ریزش قوره، گل، میوه می نمایند، ولی چنانچه ریزش به صورت مداوم باشد و غیر طبیعی و بیش از اندازه باید به دنبال علل اصلی ریزش باشید و از ریزش آن جلوگیری نماییم.

گوگرد میکرونیزه پودری یا گرد انگور برای مبارزه با آفتها، قارچها، و سفیدک انگور و جلوگیری از کاهش ph خاک و بالا بردن مقاوت خاک مورد استفاده قرار میگیرد. که در بین کشاورزان و در بازار خرید و فروش به نام گرد انگور این محصول معروف شده است.

که این گرد گوگرد را می توان به عنوان یک منبع عالی برای جلوگیری از ریزش برگ، گل، قوره انگور مورد استفاده قرار داد و بعد از تهیه این محصول آن را در سه نوبت و در فواصل زمانی مختلف برروی اندام های هوایی تاک ها گرد پاشی کرد.

کود گوگرد انگور

گوگرد پاشی انگور برای درمان سفیدک درخت انگور

سفیدک انگور یا سفیدک سطحی مو در بخش های مختلف کشور با نام های شته، سیابور، دردک، گردزدگی و … شناخته می شود. سفیدک انگور بر اثر تهاجم نوعی قارچ از رده آسکومیست ایجاد می شود که نام علمی آن Uncinula necator است.

آفت سفیدک انگور از طرق مختلفی نظیر وزش باد یا حیوانات و حشرات از درختی به درخت دیگر منقل می شود. آسیب رسانی سفیدک انگور به روش هایی صورت می گیرد که عبارتند از:

 1. سبب کاهش میزان محصول دهی درخت مو می شود
 2. دانه های انگور به صورت ترک خورده، بی کیفیت و کثیف در می آید
 3. خود درخت انگور را تضعیف کرده و از رشد آن جلوگیری می نماید

کود گوگرد انگور

عدم درمان سفیدک انگور

در صورت عدم درمان سفیدک انگور ، خسارت آن به حدی می رسد که کل محصول را از بین می برد. آفت سفیدک انگور معمولا به قسمت های جوان برگ و ساقه و همچنین میوه ها هجوم می برد. بخش فوقانی برگ به پودری سفید رنگ آلوده شده و نهایتا به طرف بالا و داخل لوله می شود.

برگ های آلوده به سفیدک انگور ، قهوه ای رنگ و خشک می شوند و لکه هایی هم بر روی ساقه ها ایجاد می گردد. اگر سفیدک انگور به شکوفه ها و جوانه ها حمله کند، گلها قدرت تلقیح را از دست داده و می ریزد.

اما مشخص ترین حالت سفیدک انگور بر روی میوه است که سبب ایجاد یک گرد سفید رنگ بر روی انگور شده و تمام حبه ها و خوشه را فرا می گیرد. نتیجه آن ترش شدن انگور و نهایتا ترکیدن حبه ها است.

اگر غوره به سفیدک مو گرفتار شود، پس از مدتی یا می ریزد یا ترک های عمیقی بر روی آن ایجاد می شود به حدی که دانه از میوه خارج می گردد.

کود گوگرد انگور

درمان سفیدک انگور با کود گوگرد

روش های مختلفی نظیر کاشت مناسب درختان مو، هرس کردن، سوزاندن شاخه ها و برگ ها و … برای پیشگیری یا کاهش آسیب های سفیدک انگور پیشنهاد می شود ولی درمان اصلی آن بوسیله گوگرد پاشی انگور می باشد.

کود گوگرد در کشاورزی به عنوان عنصری مهم و ضروری محسوب می شود زیرا دارای تاثیرات زیر است :

 • گوگرد چهارمین عنصر ضروی مورد نیاز گیاهان است
 • گوگرد موجب کاهش pH خاک و در نتیجه حاصلخیزی خاک های آهکی و شور می شود
 • گوگرد یک ماده ضد قارچ قوی است که می تواند بیماری های قارچی را از بین ببرد سفیدک انگور مورد استفاده قرار میگیرد.

کود گوگرد انگور

زمان گوگرد پاشی انگور و طریقه استفاده گوگرد پاشی درخت انگور

گوگرد پاشی را می توان به صورت دستی و یا با استفاده از گردپاش، استفاده نمود.

نوبت اول: وقتی جوانه ها تازه شکوفه کرده اند و حدود چهار تا ده برگ جوان بر روی هر شاخه مشاهده می شود. در این نوبت باید از ۱۵ کیلوگرم گوگرد پودری یا گل گوگرد به ازای هر هکتار استفاده نمود.

بهترین زمان گوگرد پاشی درخت انگور در دوره ای می باشد که قارچ تولید کننده آن در مرحله میسلیوم است. برای این منظور باید حدود ۱۲۰ کیلوگرم برای هر هکتار گوگرد پودری یا گوگرد میکرونیزه یا پودر گوگرد (گوگردی که دارای دانه بندی بسیار ریز باشد یعنی مش ۲۰۰ و ۴۰۰ ) را در سه نوبت مورد استفاده قرار داد.

البته از گل گوگرد نیز می توان استفاده نمود ولی پودر گوگرد میکرونیزه مش ۲۰۰ بیشتر توصیه می شود. نوبت های گوگرد پاشی انگور به منظور درمان سفیدک مو به این صورت است:

نوبت دوم: در مرحله گل کردن انگور ها باید در حدود ۳۰ کیلو گرم گوگرد پاشی انگور به ازای هر هکتار باغ مو انجام شود.

نوبت سوم: این نوبت وقتی است که غوره ها به تازگی ترش شده اند که معمولا پانزده تا بیست روز پس از نوبت دوم است. در این نوبت باید حدود ۴۵ کیلو گرم پودر گوگرد مصرف نمود.

البته با توجه به فواید ذکر شده گوگرد، گوگرد پاشی انگور در زمان های دیگر بی فایده نیست و می توان از گوگرد تا زمان رسیدن کامل میوه انگور استفاده کرد. مقادیری که در نوبت های بالا بیان شد، حدودی بوده و با توجه به تراکم کاشت درخت انگور و انبوهی بوته ها، متفاوت است.

همچنین با توجه به اینکه آفت سفیدک انگور می تواند به صورت مخفی باقی بماند، نباید منتظر ظهور علانم آن بود بلکه باید با استفاده از گوگرد پاشی انگور از بیماری پیشگیری کرد.

کود گوگرد انگور

مرکز فروش بهترین کود گوگرد انگور

مرکز فروش کود گوگرد انگور یا کود گوگرد میکرونیزه با قیمت مناسب، در بهترين کیفیت توسط تولیدکنندگان کود گوگرد ایران، همه روزه مشغول به فعالیت میباشد.

کود گوگرد پودر یکی دیگر از کودهای شناخته شده کود گوگرد محسوب می شود. این کود نیز همچون سایر  کودها در ایران از تولید انبوه ای برخوردار می باشد و همچنین این کود به دلیل مصرف بالا از کشورهای دیگر واردت می گردد.

کود گوگرد میکرونیزه انگور تولید شده در کارخان ها و پالایشگاه ها سراسر کشور بصورت روزانه به مرکز فروش کود گوگرد ارسال می شود.

این مراکز فروش، روزانه میزبان مشتریان خرید عمده کود گوگرد انگور با قیمت مناسب از سراسر کشور است. با توجه به این امر که قیمت گوگرد انگور در این مرکز فروش مناسب بوده، این مرکز از سوي کشاورزان و مصرف کنندگان و فروشندگان کود گوگرد  نیز مورد استقبال فراوان قرار گرفته است.

جهت خرید و فروش کود گوگرد انگور از کارخانه تولید کننده آن به صورت مستقیم با مرکز ما تماس بگیرید شرکت پردیس کود تولید کننده انواع کود گوگرد و عرضه آن در برندهای ماژان، تیوا، فیلاب روژان، بردو، گوگرد مشهد، بوردو و … می باشد. بدون واسطه مستقیم با قیمت ارزان با حاشیه سود بالا این کود رو از کارخانه خریداری نمایید کارشناسان ما در ۲۴ ساعت شبانه روز پاسخگوی شما عزیزان هستند.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[جمع: 0 میانگین: 0]

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما