آخرین خبرها

بازار فروش کود شیمیایی کلرید پتاسیم

کود شیمیایی کلرید پتاسیم (کلرور پتاس، KCl) پرمصرف ترین و پرفروش ترین کود پتاسیم در جهان است. پتاس به طور مؤثر ماده مغذی پتاسیم را به محصول در حال رشد منتقل می کند. پتاسیم باعث افزایش مقاومت در برابر بیماری، تحمل به خشکی، دانه می شود و سفتی ساقه و سرسختی را بهبود می بخشد. استفاده از پتاس همچنین باعث افزایش استحکام، بافت، عطر و طعم، اندازه و رنگ گیاهان میوه می شود و میزان روغن را در دانه های روغنی زراعی را افزایش می دهد.

کود شیمیایی کلرید پتاسیم

کود شیمیایی کلرید پتاسیم را چگونه انتخاب کنیم؟

کود شیمیایی کلرید پتاسیم به عنوان KCl یا نمک پتاسیم شناخته می شود یک نمک هالید فلزی است که از پتاسیم و کلر تشکیل شده است.

بی بو است و ظاهری کریستالی زجاجیه سفید یا بی رنگ دارد. جامد به راحتی در آب حل می شود و محلول های آن طعم نمکی دارند.

می توان آن را از ذخایر دریاچه خشک باستان به دست آورد. KCl به عنوان کود، در پزشکی، کاربردهای علمی و فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، جایی هم ممکن است به عنوان افزودن بکار برده شود.

فرمول شیمیایی کود کلروپتاس KCL است. که در بهترین حالت دارای ۶۰ درصد کلرور می باشد. که بسته به نوع مصرف آن می توان انواع کلرور پتاس رو انتخاب نمود.

چنانچه بخواهیم در مصرف کشاورزی از کود شیمیایی کلرید پتاسیم بهره مند شویم کود کلرور پتاس ازبک صورتی رنگ بهترین نوع آن می باشد.

و برای حفاری چاه هام یک گزینه بسیار عالی است که معمولا برای بازده بهتر آن، آن را سفید می نمایند. که این روند در کارخانه های ایران صورت می گیرد. و سپس مورد مصرف قرار می گیرد.

کود شیمیایی کلرید پتاسیم

فرآیند تولید کود شیمیایی کلرید پتاسیم

فناوری تولید کود پتاسیم شامل اقدامات زیر است: استخراج مواد اولیه پتاسیم حاوی مواد اولیه پوسته زمین و جداسازی مواد پتاسیم مورد نظر از قسمتهای نامطلوب سنگ معدن اصلی یا آب نمک. کودهای پتاسیم به طور معمول ترکیبات جامد هستند و به جز مقادیر کمی از مواد خاص که ممکن است به صورت مایع منتقل شوند ، به صورت فله و بسته بندی در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد. اگرچه مقادیر قابل توجهی پتاسیم مستقیماً در خاک اعمال می شود ، اما بیشتر پتاسیم به صورت کودهای مختلط استفاده می شود.

پتاسیم سومین ماده مغذی مهم گیاهی و گیاهی پس از نیتروژن و فسفر است. این گیاه از دوران باستان به عنوان کود خاک استفاده شده است (حدود ۹۰٪ استفاده فعلی).

پتاسیم عناصر در طبیعت به وجود نمی آید زیرا با آب واکنش شدید نشان می دهد. به عنوان بخشی از ترکیبات مختلف، پتاسیم حدود ۲٫۶٪ از پوسته زمین را با جرم تشکیل می دهد و هفتمین عنصر فراوان است که به وفور با سدیم در حدود ۱٫۸٪ پوسته مشابه است.

پتاس برای کشاورزی بسیار مهم است زیرا باعث افزایش احتباس آب، عملکرد، ارزش مواد مغذ ، طعم، رنگ، بافت و مقاومت در برابر محصولات کشاورزی می شود.

این گیاه در میوه و سبزیجات، برنج، گندم و سایر غلات، شکر، ذرت، سویا، روغن  و پنبه کاربرد زیادی دارد و همگی از خواص تقویت کننده این ماده مغذی بهره مند می شوند.

کود شیمیایی کلرید پتاسیم

مراکز توزیع کود شیمیایی کلرید پتاسیم

توزیع عمده کود شیمیایی کلرید پتاسیم خالص با کیفیت درجه یک در فروشگاه اینترنتی پردیس کود انجام میشود.

مرکز پردیس کود وارد کننده مستقیم کود کلرور پتاس صورتی ازبک با ارائه کود مستقیم خدمات به کلیه خریداران و مصرف کنندگان این کود بدون واسطه می باشد.

کلیه محصولات ما در آزمایشگاه قبل از بسته بندی مورد بررسی کامل به منظور تایید آنالیز و استاندارد بودن محصول قرار میگیرد.

برای اطلاع بیشتر از روند خرید کود کلرورپتاس ازبک صورتی رنگ کافیت با کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید و بدون واسطه مستقیم با ضمانت آنالیز کود شیمیایی کلرید پتاسیم KCL را خریداری نمایید.

درباره‌ی براکوئي

حتما ببینید

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد+ خرید از کارخانه گوگرد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد یکی از سوالاتی است که همه کشاورزان و عمده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *