آخرین خبرها

بازار فروش کود سولفات آمونیوم برای برنج

کود سولفات آمونیوم برای برنج یکی از بهترین نوع کودهای ازت می‌باشد. زیرا به طور همزمان هم نیتروژن و هم گوگرد مورد نیاز برنج را دارا است که نیاز مزارع برنج و شالیزارها رو فراهم می‌آورد. می‌توان گفت کود معجزه گر برنجف برای بازده ای عالی در پر شدن دانه در خوشه برنج می‌باشد.

در تحقیقات نشان داده شده است که سولفات آمونیوم باعث افزایش عملکرد برنج تا ۳۰ بوته در هکتار می‌شود که در مقایسه با محصولات لقاح یافته با اوره مقایسه می‌شود. بر خلاف اوره، سولفات آمونیوم در برابر از بین رفتن، مقاومت ویژه ای را هنگام استفاده از اوره در خاکهای گل آلود نشان می‌دهد. گوگرد نیز حیاتی است و با بسته شدن سایبان قبلی همراه می‌باشد.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

مقایسه سولفات آمونیوم و اوره به عنوان منابع نیتروژن در تولید برنج

کشاورزی برنج، تالاب منبع عمده ی آنتروپوژنیک متان، یک گاز مهم گلخانه ای است. انتشار گاز متان زمانی که سولفات آمونیوم (AS) به جای اوره منبع نیتروژن (N) باشد کمتر است. با این حال، یک مزیت زراعی از کود سولفات آمونیوم بیش از اوره ایجاد نشده است. هدف از این مطالعه:

برای مقایسه اثربخشی سولفات آمونیوم (AS)،  و اوره به همراه گوگرد عنصر (S) به عنوان منبع N در کشت برنج آب گرفتگی،  برای مقایسه بازیافت کود هر منبع از کاربرد در پیشگیری (PF) و شروع خوشه، و برای تعیین اینکه آیا پاسخی به S توسط برنج رشد یافته در خاک با سطح کمتر از حد مطلوب برنج موجود وجود دارد.

اگر چه هنگام استفاده از کودهای حاوی S گوگرد عملکرد دانه کمی بیشتر بود. سولفات آمونیوم و اوره برای تولید سیل برنج در به همان اندازه مؤثر بودند.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

خاصیت کود سولفات آمونیوم برای برنج

مزایای کلیدی کود سولفات آمونیوم برای برنج

 • در برابر فرار مقاومت می‌کند. یعنی جذب بالایی دارد.
 • تامین همزمان کود ازت و گوگرد
 • رشد هرچه بهتر ریشه
 • افزایش دانه در خوشه برنج حدودا ۹۰۰ کیلوگرم در هر هکتار
 • هنگامی که روی خاکهای گل آلود و بدون ترکیب فوری اعمال می‌شود، پنج تا ده برابر بی ثبات تر از اوره باشد. معمولاً هنگام تاخیر .درجاری شدن سیل متداول است
 • نشان داده شده است برای افزایش بازده توسط ۱۸ تا ۳۰ بوشل در هکتار
 • نشان داده شده است به منظور ارتقاء پنجه برنج و بسته شدن سایبان سه تا چهار روز زودتر از اوره
 •  گوگرد فوراً در دسترس محصولات زراعی قرار می‌گیرد.
 • در برابر کم آبی بسیار مقاوم است و ازت آن از بین نمی رود.
 • چنانچه به صورت سرک استفاده شود در همان لحظه گوگرد فورا جذب گیاه می‌شود.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

برای پر شدن دانه در خوشه برنج چه کودی مفید است؟

هنگامی که کشاورزی سودآور را از منظر عملی مورد بررسی قرار می‌دهیم، عوامل مؤثر بر رشد گیاه و بهره وری قابل برداشت، از جمله این عوامل هستند. با این حال، تغذیه محصولات زراعی و حاصلخیزی خاک را می‌توان به خوبی مدیریت کرد تا بازده تولید را داشته باشد.

۱۷ عنصر وجود دارد که برای رشد گیاهان به طور کلی ضروری است. همه گیاهان مورد نیاز نیستند. کربن، هیدروژن، اکسیژن، ازت، فسفر و گوگرد عناصر مورد نیاز پروتئین ها و دیواره های سلولی.

سیزده عنصر دیگر شامل کلسیم، منیزیم، پتاسیم، آهن، منگنز، مولیبدن، مس، بور، روی، کلر و سیلیکون. چند گیاه به سدیم، کبالت و وانادیوم احتیاج دارند. از جمله مواد مغذی ضروری، نیتروژن، فسفر، پتاسیم، روی، و تا حدی گوگرد و آهن مواد مغذی مورد توجه در این گیاه هستند. سیستم تولید برنج  ایران رفتار این عناصر و مدیریت آنها تا حدودی در مقایسه با دیگر برنج ها بی نظیر است.

تحقیقات نشان داده کود سولفات آمونیوم یکی از بهترین نوع کود ازته برای برنج است. به دلیل اینکه این کود هم ازت مورد نیاز و هم گوگرد مورد نیاز ریشه و خاک رو تامین می‌نماید. بنابراین به جرات می‌توان گفت کود سولفات آمونیوم باعث افزایش خوشه های برنج و افزایش برداشت می‌‎گردد. به طوری که اگر از کود سولفات آمونیوم برای برنج استفاده شود در هر هکتار میزان برداشت ۲ تا ۳ تن افزایش می‌یابد. این افزایش برداشت مدیون کاهش هدر رفت ازت در کود سولفات آمونیوم نسبت به کود اوره است. به طوری که اگر در استفاده از کود، آبیاری به موقع صورت نگیرد ازت به شکل گاز آمونیاک در آمده و گیاه نمی‌رسد. در حالی که کود سولفات آمونیوم اگر حتی آبیاری خیلی دیر هم انجام شود پایداری خود را حفظ می‌نماید.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

زمان مصرف کود سولفات آمونیوم برای برنج

زمان مصرف و نحوه استفاده از کود سولفات آمونیوم برای برنج به این شکل است که پس از اضافه کردن سولفات آمونیوم به خاک به راحتی اجزای آمونیوم و سولفات حل می‌شوند. چنانچه روی خاک باقی بماند باعث می‌شود در شرایط قلیایی خاک اثرش را از دست بدهد. به همین منظور توصیه می‌شود همیشه در اسرع وقت کود وارد خاک شود که با بارندگی و آبیاری بهترین حالت برای اثر بخشی کود سولفات آمونیوم می‌باشد.

همانطور که می‌دانید کود سولفات آمونیوم  یک نمک سفید است که کاملاً در آب حل شده و حاوی ۶/۲۰ درصد نیتروژن و ۲۴.۰ درصد گوگرد است. از این گیاه با مزیت در کشت برنج و جو استفاده می‌شود. کار با آن آسان و در شرایط خشک به خوبی ذخیره می‌شود. اما در فصل باران، گاهی اوقات توده ایجاد می‌کند. این گیاه را می‌توان قبل از کاشت، در زمان کاشت و یا به عنوان یک لکه دار کردن محصول در حال رشد استفاده کرد.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

نمایندگی پخش سولفات آمونیوم برای برنج

نمایندگی های زیادی در حال پخش سولفات آمونیوم هستند. سولفات آمونیوم دانه شکری اصل را از کجا تهیه کنیم؟ آیا بدون واسطه می‌توان از وارد کننده اصلی، کود سولفات آمونیوم رو خریداری کرد؟

نمایندگی های فروش کود سولفات آمونیوم در ایران نسبتا زیاد هستند. شما می‌توانید با مراجعه به آن کود را در هر تناژی تهیه نمایید. در نمایندگی های مجاز فروش کود کشاورزی، ضمن آن که می‌توان این محصولات را با قیمت مناسب خریداری نمود، می‌توان با شیوه عملکرد و کارایی صحیح آن نیز آشنایی پیدا کرد. همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره شد، بهتر است که برای هر نوع از گل و گیاه و نهال میوه  از کود مخصوصی استفاده نمود تا اثر خوبی بر روی رشد و ثمردهی آن ها به جای بگذارد.

شرکت های تولید کننده و وارد کننده برای این که بتوانند محصولات خود را به صورت خوب به فروش برسانند، نمایندگی های گوناگونی را در شهرهای مختلف ایجاد می‌نمایند. این نمایندگی ها بهترین کود شیمیایی تولید شده در کارخانه را عرضه می‌دارند. شما می‌توانید نمایندگی فروش کود شیمیایی سولفات آمونیوم را در شهرهای مختلف پیدا کنید. وظایف این نمایندگی ها عبارتند از:

 • پخش و توزیع
 • فروش عمده و جزئی
 • معرفی محصول و بازاریابی

همچنین شما می‌توانید جهت خرید مستقیم از تولید کننده و وارد کننده آن اقدام به خرید کود سولفات آمونیوم نمایید.

[gravityform id=”1″ title=”true” description=”true”]

درباره‌ی براکوئي

حتما ببینید

قیمت کود گوگرد 25 کیلویی مشهد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد+ خرید از کارخانه گوگرد

قیمت کود گوگرد ۲۵ کیلویی مشهد یکی از سوالاتی است که همه کشاورزان و عمده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *